More

  Në “Tabanoc” kapen materie për prodhim të drogave

  Nga Drejtoria e Doganave njoftojnë se në pikën kufitare “Tabanoc” tek një veturë që po drejtohej nga një shtetas i Sllovakisë, janë gjetur substanca që shërbejnë për prodhim të drogës, përcjell TV21. Nga Drejtoria e Doganave theksojnë se kundër personit të njëjtë është dorëzuar kallëzim penal sipas nenit 215 të Kodit Penal.

  “Respektivisht, me datë 10.12.2023 në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, në hyrje të Republikës së Maqedonisë së Veriut, gjatë kontrollit të automjetit të pasagjerëve me targa sllovake, inspektorët doganor në bagazh kanë gjetur katërmbëdhjetë kanaçe me gjithsej 126 prekursorë të drogës, prej të cilave 10 kanaçe me afishe TOLUEN LAKARSKY me peshë 9 litra secila dhe katër kanaçe me afishe ACETON me peshë nga 9 litra. Pas ekspertizës së mallit, u konstatua se ato janë prekursorë që përdoren për prodhimin e disa llojeve të drogës si kokainë, heroinë dhe droga të llojit amfetaminë”, theksojnë nga Drejtoria e Doganave.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...