More

  Në Budva shfaqet baneri i madh “Kur ushtria serbe të kthehet në Kosovë”

  Publicisti malazez, Ljubomir Filipoviq, ka publikuar një video në “X” ku tregon se në Budva të Malit të Zi është shfaqur një pano e madhe ku shkruan “Kur ushtria të kthehet në Kosovë”.

  Ai ka treguar se në më pak se dy muaj, janë shfaqur mbi 30 pano të tilla nacionaliste serbe nëpër Budva.

  “Një pano e madhe ‘Kur ushtria (serbe) kthehet në Kosovë’ është shfaqur në qytetin tim Budva sot. Pos kësaj, për dy muaj tashmë, ka më tepër se 30 billborde serbe nacionale në gjithë qytetin tonë të vogël. Po thonë se malaziasit nuk ekzistojnë si komb i ndarë”, shkruan Filipoviq në “X”.

  Grafite të tilla janë shfaqur me muaj të tërë nëpër Serbi, ndërsa jo rrallë herë janë parë edhe në veri të Kosovës.

   

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...