More

  Ndërron jetë ish-futbollisti i Shkëndijës së Tetovës në moshën 35-vjeçare

  Ish-futbollisti i Shkëndijës së Tetovës, Hajdukut nga Spliti, Lokomotivës dhe disa klubeve të tjera në Kroaci, Ivan Çelikoviq, ka vdekur në moshën 35-vjeçare në Çilipi, raportojnë mediat vendase.

  Ivan Çelikoviç është një emër shumë i njohur në Kroaci, duke pasur parasysh se ka luajtur mbi 140 ndeshje në 12 vitet që ka luajtur futboll profesionalisht.

  Ai kaloi një pjesë të mirë të sezonit të kaluar në Lokomotiv, para se të nënshkruante për Konavljanin, ku në një farë mënyre filloi karrierën e tij.

  Çelikoviç gjatë vitit 2017-2018 ishte pjesë e skuadrës shqiptare, Shkëndija e Tetovës.

  Sa i përket karrierës, ai ka luajtur në Hajduk, ku ka filluar me futbollin dhe më pas ka luajtur për Dugopoljen, Solin, Konavljanin, Interin nga Zapreshiqi, Shkendija dhe Jarun.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...