More

  Ndërron jetë deputeti turk, i cili dy ditë më parë pësoi sulm në zemër derisa po fliste në foltoren e Parlamentit

  Deputeti turk Hakan Bitzmes ka ndërruar jetë sot, dy ditë pasi pësoi sulm në zemër dhe u rrëzua teksa ishte në përfundim të fjalimit të tij në foltoren e Parlamentit, ku kritikonte politikën e qeverisë ndaj Izraelit.

  – Advertisements –

  54-vjeç ishte anëtar i partisë opozitare Saadet, i cili ndërroi jetë në qytetin e spitalit të Ankarasë, ka bërë të ditur ministri turk i Shëndetësisë Fahrettin Koca.

  Bitmez ishte kryetar i Qendrës Kërkimore të Unionit Islamik, dhe më parë ka punuar për OJQ-të islamike. Ai ishte i martuar dhe baba i një fëmije.

  Politikani turk u rrëzua në tokë derisa po fliste nga foltorja e Parlamentit gjatë të martës. Pavarësisht se u dërgua me urgjencë në spital dhe u fut në aparate për ta shpëtuar, mjekët sot kanë konstatuar vdekjen e tij.

  “Zemra e tij u ndal së rrahuri, për këtë është reanimuar në parlament dhe u dërgua në spital brenda 20 minutave ku aparatet e mbajtën në jetë”, tha ministri Koca.
  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...