More

  Muzeu i energjisë në Matkë për 3 muaj 3000 vizitore

  Muzeu i energjisë në Matkë për 3 muaj 3000 vizitore

  Salloni ekspozues ose Muzeu i energjisë që gjendet në Hidrocentralin e vjeter Matkë, për tre muaj vizitohet nga më shumë se 3000 qytetare të vendit dhe nga jashte vendit.

  Ky muze është atraksion për turistët nga shkaku se është i pari këtij lloji në rajonin e Ballkanit, dhe kryesisht vizitohet nga nxënës, studentë por edhe qytetarë dhe turistë nga vendet fqinje.

  Në këtë muze gjinden eksponate origjinale të vjetra për prodhimin e energjisë elektrike, përmes të cilave përshkruhet edhe procesi i elektrifikimit të vendit./derveni.info

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...