More

  MPB: Regjim i veçantë komunikacioni në Shkup, si shkak i organizimit të garës së atletikës

  Ministria e Punëve të Brendshme ka bërë të ditur se sot, duke nisur nga ora 09:00, do të mbahet një garë atletike me një distancë prej 10 kilometrash. Trasa e garës do të fillojë nga parkingu i Sredno Vodno, duke vijuar përgjatë rrugës rajonale R2138, deri te parkingu i manastirit “Shën Panteleimoni”. Për të menaxhuar fluksin e trafikut gjatë kësaj ngjarjeje sportive, do të vendoset një regjim i veçantë komunikacioni, ku lëvizjet do të devijohen përmes rrugëve alternative.

  Autoritetet kërkojnë nga qytetarët që të jenë të kujdesshëm dhe të ndjekin udhëzimet e punonjësve të policisë për të siguruar një zhvillim të qetë dhe të sigurt të garës. Ky aktivitet sportiv pritet të sjellë entuziazëm dhe energji pozitive në qytet, ndërsa pjesëmarrësit dhe tifozët bashkohen në festimin e atletikës dhe shëndetit të mirë.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...