More

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Maqedonia pritet të përjetojë një ditë me diell dhe temperatura të ngrohta, me vranësira lokale të ulëta deri në mesatare. Sipas parashikimeve, temperaturat do të arrijnë deri në 25 gradë Celsius gjatë ditës, ndërsa temperaturat minimale do të bien në rreth 10 gradë Celsius. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi jugor, veçanërisht e theksuar përgjatë zonës së Vardarit.

  Në Shkup, priten kushte të ngjashme me diell dhe ngrohtësi, ku temperaturat do të jenë të krahasueshme me pjesën tjetër të vendit. Erërat e lehta deri mesatare nga jugu do të kontribuojnë në një ditë të këndshme pranverore/tvklan.mk/

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...