More

  Modelet e reja iPad, iPad mini dhe iPad Air do të vijnë në muajt e ardhshëm

  Apple aktualisht është duke punuar në një sërë tabletash të rinj, të cilët të gjithë do të bëhen zyrtarë në muajt e ardhshëm.

  Në fakt, të gjithë ata janë planifikuar të lansohen me një version të iPadOS 17, që do të thotë se do të lansohen përpara shtatorit të ardhshëm, kur Apple do të dërgojë iPadOS 18 në pajisjet e mbështetura.

  Ky nuk është një afat kohor aspak i qartë, por ajo që është më e qartë janë modelet që duhet të presim. Fillimisht, një iPad mini i ri, me të njëjtin dizajn si i fundit, por me pjesë të brendshme më të reja, raporton GSM Arena, transmeton Telegrafi.

  Së dyti, jo 1, por 2 iPad Air të rinj, njëri prej të cilëve mund të jetë ose një model “plus-size”, ose një model në nivel më të lartë se iPad Air i thjeshtë. Edhe këtu dizajni pritet të jetë i njëjtë me iPad Air aktual.

  Më pas, iPad i nivelit fillestar. Gjenerata e 11-të po vjen, me të njëjtin dizajn si modeli aktual, por një çip i përmirësuar. Më në fund, iPad Pro i ri me çip M3 është gjithashtu në rrugë e sipër, përsëri në dy madhësi si zakonisht.

  Do të ketë gjithashtu një Magic Keyboard të re, e cila u përfol për herë të parë muajin e kaluar dhe tani është “konfirmuar” nga kjo rrjedhje.

  Kjo tastierë do ta bëjë iPad-in tuaj të duket më shumë si një laptop, me sa duket, dhe struktura e tij do të jetë prej alumini në vend të plastikës si në Magic Keyboard aktual.

  Trackpad do të jetë gjithashtu më i madh dhe do të ketë disa sensorë të rinj, duke përfshirë një përshpejtues. Magic Keyboard do të prezantohet së bashku me tabletët e rinj iPad Pro.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads