More

  Miratohet propozimi i Ministrisë së transportit, mbi 20 milion denarë për komunën e Sarajit

  ✅Sot Qeveria e RMV-së miratoi propozimin e Ministrisë për Transport dhe Lidhje për ndarjen e mjeteve finaciare me vlerë 537.5 milionë denarë nga buxheti i ministrisë së transportit dhe lidhjeve për investime kapitale që do të ndihmojnë në zhvillimin e komunave tona

  Këto janë projektet për realizimin e të cilave po përkujdesemi dhe që mbi të gjitha ishin edhe kërkesë e qytetarëve të vendit:

  👉🏻Ndërtimi i Bulevardit Hasan Prishtina në Vizbeg të Shkupit vlera 360 milion denarë,
  👉🏻Rekonstruimi i rrugës (lagjes) në fshatin Saraj dhe rekonstruimi i rrugës lokale në fshatin Bojanë në komunën e Sarajit në vlerë prej 21 milion denarë,
  👉🏻Ndërtimi i Bulevardit në komunën e Zhelinës në vlerë prej 30 milion denarë,
  👉🏻Projekti për rekonstruimin e rrugës lokale Kopanicë -Tudencë në vlerë prej 12 milion denarë në komunën e Jegunovcës,
  👉🏻Projekti për rekonstruimin e rrugës lokale në fshatin Siriçinë në komunën e Jegunovcës në vlerë prej 3 milion denarë,
  👉🏻Rekonstruimi i rrugës lokale nga fshati Bogovinë deri në fshatin Novo Sellë në komunën e Bogovinës në vlerë prej 5 milion denarë,
  👉🏻Rekonstruimin e rrugës lokale “Bistrica” në komunën e Tearcës në vlerë prej 5 milion denarë,
  👉🏻Rekonstruimi i rrugës lokale Goce Delcev në komunën e Gostivarit në vlerë prej 9.5 milion denarë,
  👉🏻Rekonstruimi i rrugës lokale Leningradska në komunën e Gostivarit në vlerë prej 4 milion denarë,
  👉🏻Projekti për rrjetin e rrugës lokale nga fshati Bellovishtë deri në fshatin Forinë në komunën e Gostivarit në vlerë pren 24 milion denarë,
  👉🏻Rekonstruimi i rrugës lokale nga fshati Çellopek deri në fshatin Rebetin në komunën e Kërçovës në vlerë prej 20 milion denarë,
  👉🏻Rekonstruimi i rrugës lokale Ibrahim Kolari në komunën e Dibrës në vlerë prej 6.5 milion denarë,
  👉🏻Rekonstruimi i rrugës në Mavrovë, vlera 1.5 milion denarë në komunën e Mavrovës dhe Rostushës,
  👉🏻Rekonstruimi i rrugës dhe ndërtimi i hapësirës për parkim në Rostushë në komunën e Mavrovës dhe Rostushës në vlerë prej 6 milion denarë.
  👉🏻Projekti për Shtëpinë e Kulturës në fshatin Mateç në vlerë prej 30 milionë denarë në komunën e Likovës.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...