More

  Miratimi i Planit Strategjik për periudhën 2017-2020

  Me 03 qershor 2017 u mbajt mbledhje e Këshillit drejtues pran Fondacionit Albiz, ku mes tjerash pik e rendit të ditës ishte edhe Plani Strategjik i fondacionit për periudhën 2017-2020.

  Në mbledhje anëtarët e Këshillit drejtues kishin mundësi të diskutojnë edhe mbi misionin dhe vizionin e fondacionit, të cilët janë diskutuar edhe më pare në kuadër të punëtorisë dhe anketës së realizuar gjatë këtij viti.

  U diskutua edhe mbi qëllimet strategjike të Fondacionit Albiz për periudhën 2017-2020 dhe definuan këto qëllimet strategjike:

  – Mbështetje dhe përforcim të komuniteteve në nevojë;

  – Promovimi i përgjegjësisë korporative shoqërore dhe ndërmarrësisë sociale;

  – Ndihmë socio-humanitare të grupeve të rrezikuara;

  – Promovimi i vlerave të vërteta shoqërore dhe rikthimi I besimit dhe dinjitetit të qytetarëve;

  – Organizim më efektiv dhe kompetent, profesionalizëm i dëshmuar si dhe komunikim i avancuar me aktorët e jashtëm.

  Pas një diskutimi të gjatë mbi përmbajtjen e strategjisë, anëtarët e Këshillit drejtues unanimisht e miratuan Strategjinë e re të Fondacionit Albiz për periudhën 2017-2020. Për udhëheqjen e gjithë procesit të përgatitjes së Strategjisë ishte i angazhuar konsultat i jashtëm z.Fatmir Bytyqi.

  Projekti për përforcim institucional të Fondacionit Albiz është I mbështetur nga programi Civica Mobilitas.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tifozi special i Kombëtares në Hamburg, djali i komandantit Adem Jashari në mbështetje të kuqezinjve

  Sfida mes Kroacisë dhe Shqipërisë do të ketë në tifoz mjaft special. Në stadium këtë superndeshje për kuqezinjtë do ta...

  Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

  Një ari ka mbetur i ngordhur pasi një automjet e ka goditur mëngjesin e sotëm në rrugën e Gostivarit-Ohër,...

  Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Hamburg

  Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në...

  Ky është parashikimi i motit për sot

  Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare...