More

  Ministri Taravari shfuqizon vendimin e Todorovit, për shtrenjtimin e ilaçeve

  Ministri i Shëndetësisë Arben Taravari e anuloi vendimin për rritjen e çmimeve të medikamenteve, sipas asaj duhej që nga nesër të rriten çmimet për pacientët.
  Këtë vendim e firmosi ish ministri i Shëdetësisë Nikolla Todorov me 30 maj, një ditë para largimit nga detyra.

  “Unë kam vendosur të marrë masa konkrete për anulimin e këtij vendimi të cilin Bordi Drejtues i Shëndetësisë ka vendosur më 26 maj të këtij viti, a vendimi ka dalë në gazetën zyrtare më 9 Qershor. Solla këtë vendim pasi kjo ndikonte në xhepin e pacienteve” – deklaroii Taravari në press-konferencën e sotme.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...