More

  Ministri Shaqiri: Shumë punë dhe ja rezultati

  Shumë punë dhe ja rezultati.
  Në vitin shkollor 2024/2025 tekstet shkollore sipas programit të ri për klasën e VII  nxënësit do t’i kenë në duar më 1 shtator.  Meqenëse Byroja e Zhvillimit të Arsimit në kohë i dorëzoi programet mësimore, Shërbimi Pedagogjik sot publikoi Shpallje Publike  për botimin e teksteve shkollore për klasën e VII.
  I ftojmë autorët e interesuar të cilët  i plotësojnë kushtet të paraqiten në këtë Shpallje Publike për lëndët mësimore: Gjuha Shqipe, Gjuha Maqedonase, Gjuha Turke, Gjuha Serbe, Gjuha Boshnjake, Matematika, Shkenca Natyrore, Historia dhe Shoqëria dhe Gjuha Shqipe -lëndë me zgjedhje  për klasën e VII  dhe klasën e V – bëri thirrje Ministri i Arsimit dhe Shkencës Jeton Shaqiri.
  Afati për dorëzimin e dorëshkrimeve do të përfundoj më 15 Janar 2024.  Byroja e  Zhvillimit të Arsimit në kohë i dorëzoi programet mësimore për klasën e VII  që në vitin shkollor 2024/2025 më 1 shtator nxënësit t’i kenë tekstet shkollore në duar, gjithashtu rikujtojmë se  programet për klasën e VI  për vitin shkollor 2023/2024 u dorëzuan në mars 2023.
  Fut
  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës, i Shërbimeve të Ujit dhe i Shërbimeve të Menaxhimit me Mbeturinat Komunale i Republikës së...

  LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

  Shpenzimet minimale të një familjeje në korrik kanë qenë 60.570 denarë dhe në krahasim me qershorin janë rritur për...

  Aktivë shtatë zjarre, në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 zjarre në ambient të hapur

  Shkup, 22 korrik – Qendra për menaxhim me kriza në mëngjes njoftoi se në 24 orët e fundit ka...

  Aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, tetë të lënduar

  Tetë persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot në kilometrin e 40-të...