More

  Ministri Shaqiri ia tërheq vërejtjen sërish Komunës Tetovë, kësaj rradhe për SHFK “Istikbal”

  Kisha dashur ta filloj javën e punës me një storje suksesi në arsim, por po e filloj me një mësazh si ky më poshtë.

  ⬇️⬇️⬇️
  Përshëndetje i nderuar Minister i Arsimit dhe Shkencës Jeton Shaqiri

  Shkolla jonë vitet e fundit është përdorur mjaft nga politikat dhe trazirat që kanë ato, gjë që ka ndikuar keq në mbarëvajtjet e procesit mësimor, frymës kolegiale në shkollë si dhe tek nxënësit dhe raportet mes tyre. Prandaj ne si kolektiv reagojmë ashpër ndaj kesaj dukurie negative dhe kërkojmë qe shkolla te jete vendi edukimi dhe arsimimi dhe jo vend per politikbërje.

  Me keqardhje ju njoftojmë se më 07.12.2023 komuna e Tetovës nga presione të mëdhaja bëri që drejtorin e SHFK Istikball z.Zija Ademi të nënshkruaj dorëheqjen për shkak se këtë pozitë e kishte bërë pazar me Alternativën.
  Zija Ademi ka sjell një frymë pozitive dhe eshtë një profesor i pashoq në këte shkolle. Vlerat duhet të çmohen dhe lartësohen dhe jo të ulen dhe nënçmohen.

  Kërkojmë që të na ndihmoni të paktën të hapet konkurs për drejtor (ku kemi njoftuar edhe këshillin e shkollës) sepse drejtori në dorëheqje i plotëson kushtet është I pajisur me licencë.
  Posedojmë procesverbal nga këshilli I prindërve ku të gjithë prindët unanimisht janë pro Zijaut.
  Procesverbal nga kolegiumi arsimorë bashkë me peticionin dhe nënshkrimet e mësimdhënësve.

  Me respekt ,
  ⬆️⬆️⬆️

  ✅️ I siguroj këshillin e prindërve dhe mësimdhënësit e SHFK „Istikbal“ në Tetovë se do ti mar të gjitha masat juridike.

  Edhe njëherë apeloj deri të Komuna Tetovë e cila është shëmbulli më i keq i ndikimit politik dhe keqmenaxhimit të institucioneve arsimore por edhe deri te komunat tjera të ndalojnë ti përdorin shkollat dhe nxënësit për shkaqe politike.
  Kur është në pyetje arsimimi dhe ndërtimi i gjeneratave të së ardhmës pa kalkulim duhet të gjithë të punojmë drejtë dhe mirë që të kemi rini të shëndoshë.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...