More

  Ministri Duraku ispekton punimet e ujësjellsit në Sfillare

  Kryetari i komunës së Sarajit Blerim Bexheti, bashkë me ministrin e Ambientit Jetësorë dhe Planifikimit Hapësinor Sadulla Duraku, ka ndjekur punimet që po zhvillohen në instalimin e sistemit të ujësjellësit në vendbanimin Sfillare të Epërme.
  Investimi në fjalë është i përbashkët i Ministrisë së Ambientit dhe Komunës së Sarajit, investimi total është reth 27.689.470 denar, ndërsa Ministria ka ndarë 15 milion denar, pjesën e mbetur e ka financuar Komuna. Për tu finalizuar ky projekt do të përmirësohet gjendja me ujësjellësin në Sfillare të Poshtme do të duhet të punohet edhe në rekonstruimin e rezervuarit në Sfillare të Poshtme.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...