More

  Milani e mbyll vitin financiar me fitim neto dhe të ardhura rekord

  Milani thuhet se e mbylli vitin financiar 2022/23 me një fitim neto prej 6 milionë euro, rezultati më i mirë që nga viti 2006 dhe mbi 400 milionë euro të ardhura.

  Mbledhja e aksionerëve të kuqezinjve do të miratojë së shpejti bilancin për 2022/23, por Calcio&Finanza ka raportuar tashmë disa shifra kryesore nga librat financiar të Milanit.

  Rossonerët thuhet se kanë anuluar humbjet prej 66 milionë eurosh nga sezoni 2021/22, duke e mbyllur vitin e fundit financiar me një fitim neto prej 6 milionë euro.

  Është rezultati më i mirë që nga viti 2006, kur kuqezinjtë shënuan një fitim prej rreth 2.5 milionë euro. Gjigantët e Serie A e kishin mbyllur çdo vit financiar me humbje që nga ai sezon, me pronësinë e Silvio Berlusconit, Yonghong Li dhe Elliott.

   

  Sipas Calcio&Finanza, të ardhurat e Milanit u rritën në mbi 400 milionë euro në sezonin 2022/2023, krahasuar me 297 milionë euro në sezonin 2021/2022.

  Përmirësimi është për shkak të të ardhurave nga Liga e Kampionëve dhe sponsorizimeve të rritura me më shumë se 44 milionë euro krahasuar me sezonin 2021/2022.

  Sezonin e kaluar, Milani shpenzoi 50 milionë euro më shumë se në sezonin 2021-2022 për të nënshkruar lojtarë të rinj dhe vlera e aktiveve neto të konsoliduara deri më 30 qershor 2023, ishte 117 milionë euro, një përmirësim nga 131.23 milionë euro në qershor 2022. /Telegrafi/

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads