More

  Më 11 prill në Shkup do të shfaqet “Zonjat e Avinjonit”

  Opera dhe Baleti Nacional në Maqedoninë e Veriut ka paralajmëruar që më 11 prill do të shfaqet vepra artistike “Zonjat e Avinjonit”, transmeton Portalb.mk.

  “Njoftim për opinionin: Informata rreth shfaqjes atraktive të baletit “Zonjat e Avinjonit” më 11.04.2024, ora 20:00 në kuadër të edicionit të 20 vjetorit të Tanc Fest Shkup”, njoftoi nga Opera dhe Baleti Nacional në Maqedoninë e Veriut.

  Kjo shfaqje e bazuar në pikturën e Pablo Pikasos, ku flitet për pesë gra, shënon edhe fillimin e festivalit ndërkombëtar “Tanc Fest Shkup 2024”.

  Pjesë e këtij festiвali pritet të jetë edhe programi “Paralelet” ku përfshihen tri shfaqje nga Opera dhe Baleti Nacional.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...