More

  Mbahen garat e 22-ta Regjionale sportive të pensionistëve

  Sot u mbajtën garat e 22- ta Regjionale sportive të pensionistëve të regjionit të dytë në liqenin Treska.

  Nikoqir ishte Shoqata e pensionistëve komuna e Sarajt , ku morën pjesë rreth 400 garues, refer dhe anëtarë të kryesive të Shoqatave të pensionistëve: Saraj, Gnorçe Petrov, Taftalixhe, Karposh, OVR  Shkup, Tetova dhe Gostivari.

  Garuesit, garuan në 11 disciplina spotive: gjuajtje me pushkë ajri,  shah, domino, tabëll, pikado, tërheqje litari, kërcim nga vendi, hudhje të gjyles, shut në gol të vogël, shut në kosh dhe vrapim në 80 m.

  U ndanë diploma për tre vendet e para.

  Në fund pati drekë të pregatitur për pjesëmarësit dhe muzikë.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...