More

  Matka po ngulfatet nga mbeturinat në kulmin e sezonit turistik

  Në maje të sezonit turistik kur mijera turistë të huaj dhe të vendit e frekuentojnë Kanjonin e Matkës, duke shijuar bukuritë natyrore dhe flladin e lumit Treska.

  Komuna e Sarajit si duket pas hapit të mirëpritur për vendosjen e shportave për mbeturina, harroi që të njejtat ti pastrojë rregullisht. Një foto derguar nga lexuesit e derveni.info duket shporta e stërmbushur dyfish më shumë dhe e papastruar për një kohë të gjatë.

  Qasja e këtillë e institucioneve ndaj këtij lokaliteti atraktiv turistik flet për përkushtimin e tyre për zhvillimin e turizmit lokal.

  Ju lutemi ta shpërndani sa më shumë këtë foto, që apeli për perkushtim më të madh për Matkën të artijë deri te veshi i organeve kompetente për mirëmbajtje dhe pastrim./derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

  Me kryeministrin e Kosovës kemi takime të rregullta, qoftë kur kemi qenë në opozitë, qoftë tash kur jemi në...

  Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

  Vendimi i Gjykatës Administrative dhe i KSHZ-së që të rivotohet në 6 vendvotime në Njësinë e pestë zgjedhore dhe...

  Liqeni i Ohrit ndër më të vjetërit në Evropë

  LIQENI I OHRIT NJË NGA MË TË VJETËR NË EUROPË Ohër, 18 maj – Liqeni i Ohrit ndodhet në kufirin malor...

  Pasdite takim i kryesisë së BDI-së

  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka njoftuar se pasdite kryesia e partisë do të mbajë takim. Takimi, siç është paralajmëruar...