More

  Mali i fshatit Radushë përfshihet nga flakët, angazhohen dy aeroplan për shuarje të zjarrit

  Dy aeroplanët për shuarjen e zjarrit të Qendrës për mbrojtje dhe shpëtim janë angazhuar për shuarjen e zjarrit që shpërtheu pasdite në afërsi të fshatit Radushë. Zjarri përfshin pjesën mes fshatit Rashçe dhe Radushë.

  “Bëhet fjalë për zjarr në pyll ku po digjen pishat. Në aksionin për shuarjen e zjarrit janë përfshirë dy aeroplan të Qendrës për mbrojtje dhe shpëtim dhe zjarrfikësit nga Shkupi. Zjarri është ende aktiv” , deklaroi Tihomir Karanfilovski nga Qendra për menaxhim me kriza .

  Nga kjo Qendër nuk kanë informatë të sakta për zonën e përfshirë nga zjarri për shkak se zjarri është ende aktiv.

  Ky është zjarri i dytë gjatë kësaj jave për shuarjen e së cilës janë përfshirë avionët e Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim. Të mërkurën aeroplanët shuan zjarrin mbi fshatin Kuçkov.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Shuton Ali Ahmeti: BDI mund të vazhdojë pa Blerim Bexhetin

  BDI ka ngritur struktura të qëndrueshme që mund të fuksionojë pa Ali Ahmetin, Blerim Bexhetin, Musa Xhaferin kështu është...

  Aksident i rëndë në Çair

  Sot ka ndodhur një aksident në Bulevardin Bosnjë-Hercegovina, sipas fotografisë shihet se në aksident janë përfshirë një furgoni vogël...

  Përplasjet VMRO-Arskovska, pësojnë qytetarët

  Përplasjet VMRO-Arsovska, shkarkimet dhe dorëheqjet e drejtorëve të ndërmarrjeve publike të Qytetit të Shkupit kanë lënë një kaos prapa...

  Rrugët dytësore në Tetovë, në gjendje të keqe

  Viteve të fundit sikur është bërë rregull i pashkruar që të asfaltohen dhe të kujdesen vetëm për rrugët në...
  WordPress Ads