More

  Mali i fshatit Radushë përfshihet nga flakët, angazhohen dy aeroplan për shuarje të zjarrit

  Dy aeroplanët për shuarjen e zjarrit të Qendrës për mbrojtje dhe shpëtim janë angazhuar për shuarjen e zjarrit që shpërtheu pasdite në afërsi të fshatit Radushë. Zjarri përfshin pjesën mes fshatit Rashçe dhe Radushë.

  “Bëhet fjalë për zjarr në pyll ku po digjen pishat. Në aksionin për shuarjen e zjarrit janë përfshirë dy aeroplan të Qendrës për mbrojtje dhe shpëtim dhe zjarrfikësit nga Shkupi. Zjarri është ende aktiv” , deklaroi Tihomir Karanfilovski nga Qendra për menaxhim me kriza .

  Nga kjo Qendër nuk kanë informatë të sakta për zonën e përfshirë nga zjarri për shkak se zjarri është ende aktiv.

  Ky është zjarri i dytë gjatë kësaj jave për shuarjen e së cilës janë përfshirë avionët e Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim. Të mërkurën aeroplanët shuan zjarrin mbi fshatin Kuçkov.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...