More

  Macron nderon Kadarenë me çmimin më të lartë të Francës ‘Oficeri i Madh i Legjionit të Nderit’

  Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka arritur në Shqipëri, i cili ka filluar vizitën e tij me nderimin e shkrimtarit të madh shqiptar, Isamil Kadarenë, me çmimin më të lartë të Republikës së Francës “Oficer i Madh i Legjionit të Nderit”.

  Në Pallati e Brigadave, në Tiranë, Presidenti i Francës, siç tha kryeministri Rama vendit që aq shumë e deshi, aq shumë e frymëzoi dhe lartësoi Ismail Kadarenë, Macron i dorëzoi shkrimtarit më të madh shqiptar Dekoratën e “Oficerit të Madh të Legjionit të Nderit”.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads