More

  LSDM me dy fytyra ndaj “shqiptarëve” , Zaev kundërshton Ushtrinë e Kosovës, zëvendësi i tij uron. Politikë apo divergjencë

  Kryeministri i Maqedonisë dhe njëherit i pari i socialdemokratëve Zoran Zaev ka kundërshtuar krijimin e Ushtrisë së Kosovēs, shkruan Fakte. Ai ka thënë se nuk është ky momenti i duhur për këtë jap, duke shtuar se rajonit nuk i nevojiten tensione shtesë.

  Mirëpo, zëvendësi i tij me prejardhje shqiptare, Muhamet Zekiri, në profilin e tij ka uruar sot Kosovën. Natyrshëm shtrohet dilema nëse bëhet fjalë për hipokrizi tipike politike, apo kemi të bëjmë me dallime ekstremiaht të mëdha në kreun e LSDM-së për këtë çështje.

  Ndryshe, LSDM në zgjedhjet e fundit parlamentare mori një numër të madh vota të shqiptarëve dhe më pas duke kualicionuar me partitë shqiptare arriti të formojë qeverinë dhe të bëhet Kryeministër.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

  Bitcoin mbyll javën me 62.8 mijë dollarë për njësi, duke vijuar trendin rritës në bursë. Monedha më e madhe...

  Sela: Jam i mendimit që të shkojmë vetë në zgjedhje

  Ziadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin “Analiza 24” ka thënë se Taravari gjatë debateve i ka pranuar...

  Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

  Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në seancën e sotme të 84-të miratoi Regjistrin e transmetuesve, mediave të shkruara dhe...

  Shkup, 51% e të rinjve, pre e dhunës kibernetike

  Pavarësisht njohurive rreth digjitalizimit, të rinjtë shpesh herë janë cak i sulmeve kibernetike. Në një anketë të realizuar në tre...