More

  Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka uruar muajin e Ramazanit

  Përmes një mesazh urimi , lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka uruar të gjithë besimtarët musliman fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit.

  Të dashur besimtar mysliman,

  Kam nderin e veçantë të ju uroj përzemërsisht për fillimin e muajit të sakrificës, përkushtimit dhe mëshirës, muajit të madhërishëm të Ramazanit.

  Le të na shërbejë ky muaj i bekuar për të reflektuar mbi paqen me veten dhe të tjerët, tolerancën dhe respektin e ndërsjellë, solidaritetin dhe bamirësinë.

  Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Edhe një deputet i bashkohet “Grupit të Zjarrit”?! (Foto)

  “Grupi i Zjarrit” vazhdon aktivitetet në teren. Këtij grupi si duket i është bashkangjitur edhe deputeti Kastriot Rexhepi, i...

  Sot u mbajt Maratona e Shkupit

  Mëngjesin e kësaj të diele është zhvilluar Maratona e Shkupit. Më i shpejti doli të jetë atleti nga Kenia,...

  Arrestohen dy vajza nga Shkupi, kanë plaçkitur një person në Shkup

  Dy vajza nga Shkupi janë arrestuar gjatë ditës së djeshme pasi të njëjtat paraprakisht janë raportuar se kanë kryer...

  Pritet rritja e çmimit të bukës?!

  Mullixhinjtë kërkojnë subvencione për energjinë elektrike ose shtimin e tregut të rregulluar sepse vetëm në këtë mënyrë, theksojnë ata,...
  WordPress Ads