More

  Lajm i mirë për shoferët: Përsëri ulet çmimi i derivateve, ja çmimet e reja

  Derivatet nga sonte do të lirohen nga 2.5 deri në 3 denarë për litër, vendosi sot komisioni rregullativ për energjetikë, njofton Zhurnal.

  Çmimet e shitjes me pakicë të benzinës do të lirohen për 2.5 denarë dhe çmimi i ri i EUROSUPER BS-95 do të jetë 58,5 denarë ndërsa EUROSUPER BS-98 , 60,5 denarë për litër.

  Dizeli lirohet për tre denarë. Çmimi i ri i Eurodizel do të jetë 55 denarë ndërsa vaji ekstra i lehtë për amvisëri 43,5 denarë për litër.

  Arsyeja e uljes së çmimeve të derivateve është çmimi më i ulët për 9.38 përqind në tregun botëror të naftës në 14 ditët e fundit.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

  Vendimi i Gjykatës Administrative dhe i KSHZ-së që të rivotohet në 6 vendvotime në Njësinë e pestë zgjedhore dhe...

  Liqeni i Ohrit ndër më të vjetërit në Evropë

  LIQENI I OHRIT NJË NGA MË TË VJETËR NË EUROPË Ohër, 18 maj – Liqeni i Ohrit ndodhet në kufirin malor...

  Pasdite takim i kryesisë së BDI-së

  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka njoftuar se pasdite kryesia e partisë do të mbajë takim. Takimi, siç është paralajmëruar...

  Largohet flamuri i BE-së dhe NATO-s në një pjesë të Presidencës, Kabineti i Davkovës për TV21: Janë zhvendosur për shkak të aktiviteteve teknike

  Nga fotografitë e takimeve që po bën presidentja e shtetit Gordana Silanovska-Davkova, shihet se në një pjesë të hapësirave...