More

  Lagjja turke me vila përrallash në të cilat nuk jeton askush

  Një lagje ishte planifikuar të jetë zonë luksoze për blerës të huaj në Turqi, por ky qëllim nuk është arritur duke u shndërruar kështu lagjja në “një qytet fantazmë” me qindra vila sikur ato të filmave për fëmijë të Disney.

  Vilat bardhë e zi në një luginë në afërsi të kodrave duken si kështjella miniaturë Neuschwanstein. Bëhet fjalë për 732 vila në rajonin Bolu në lindje të bregut turk, ku secila prej tyre kushton 400 mijë funte, por që vazhdojnë të jenë të zbrazëta për shkak se ekonomia turke gjatë vitit të kaluar pësoi paksa rënie, transmeton Telegrafi.

  Projekti ambicioz Burj Al Babas kishte për qëllim të tërheq blerës nga Arabia e shumë më pak nga Evropa. Por, këto kështjella mbeten të papërfunduara për shkak të disa problemeve ekonomike që Turqia pati vitin e kaluar ku lira turke pati pësuar rënie në tregun botëror.

  Megjithatë, Sarot Group është zotuar se projekti do të përfundohet deri në fund të këtij viti dhe këtë e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i kompanisë Mezher Yerdelen.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...