More

  KSHZ, 14 shtatori afati i fundit për dorëzimin e listave të kandidatëve

  Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka kërkuar nga komunat që të sigurojnë hapësira dhe kushte teknike për punë të Komisioneve zgjedhore komunale, për organizimin dhe realizimin e zgjedhjeve lokale të 15 tetorit.

  KSHZ po ashtu përkujton se sot skadon afati kur komunat dhe qyteti i Shkupit obligohen të shpallin lokacionet dhe çmimet për reklamim.

  Po ashtu sot skadon edhe afati kur mediat duhet të dorëzojnë çmimoret deri në KSHZ dhe organet tjera përkatëse.

  KSHZ informon se sipas kalendarit të miratuar, afati i fundit për dorëzimin e listave të kandidatëve për zgjedhjet lokale është 14 shtatori.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...