More

  Kryetari i komunës viziton xhamin e dëmtuar në Sillare

  Kryetari i Komuns Sarajit, Bekim Murati ka vizituar Sillaren e Epërme e cila sot në orët e pasditës u përfshi nga një fatkeqësi natyrore nga e cila janë shkatërur disa çati të shtëpive ndërsa është rrënuar edhe një pjesë e minares së xhamisë.Gjatë takimit me banorët e këtij vendbanimi Murati ka ka premtuar banorët që komuna të cilën drejton ai që nga dita e nesërme do të jet në teren për të evituar dëmet “Nga kjo fatkeqësi natyrore e cila kaploi disa vendbvanime të komunës tonë fatmirësisht asnjë qytetar nuk është i lënduar përveç dëmeve materiale të cilat janë shkaktuar. Komisionet komunale që nga dita e nesërme do të jen në teren dhe do të konstatojnë dëmet e shkaktuara materiale dhe konform kompetencave tona ligjore komuna e Sarajit do tw ndihmon tç gjitha ato familje të cilat janë prekur nga kjo fatkeqësi”, kam deklaruar kryetari i komunës, Bekim Murati. Sipas tij ekipet e EVN-Maqedoni janë në teren për të evituar dëmet e shkaktuar dhe sanimin e tyre që sa më shpejtë banorët e këtyre vendbanimeve të furnizohen me energji elektrike.

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...