More

  Kryegjyshi Botërorë Bektashij shtroi iftarë , i ftuar edhe Reisul Ulema h. Sulejman ef. Rexhepi

  Reisul Ulema h. Sulejman ef. Rexhepi i shoqëruar nga Mustaf ef. Dauti dhe Muzemil ef. Osmani morën pjesë në Iftarin të orgaziuar nga Kryegjyshi Botëror haxhi Dede Edmond Brahimaj.

  Prezent në këtë iftarë ishin z. Ilir Meta presidenti i ardhshëm i Shqiprisë, ambasadorë të shumtë të vendit, kreu i KMSH z. Skender ef. Bruçaj, kreu i BI të Malit të Zi z. Rifat ef. Fejziç, një delegacion nga BI e Kosovës i kryesuar nga z. Ajni ef. Sinani dhe shumë personalitet tjera.
  Në fjalën e tij përshëndetëse Reisul Ulema uroi dhe përgëzoi Kryegjyshin Botëror për iftarin tradicional që organizon dhe luti të Madhin Zoti që Ramazani të jet muaj i solidaritetit dhe bashkimit.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...