More

  Kritikonte hapur fenë islame, politikani konvertohet në mysliman

  Një ish-politikan holandez nga Partia e Lirisë e Djathtë e Geert Wilders (PVV) ka njoftuar konvertimin e tij të papritur në Islam. Van Klaveren u bë i njohur për kritikat e vazhdueshme për Islamin dhe u zgjodh në Parlament në vitin 2010, nga mbështetësit anti-mysliman të Wilder.

  Gjatë gjithë qëndrimit të tij në politikë, Van Klaveren u bë i njohur vetëm për deklaratat e tij antiislame. Herë pas herë ai shprehej se Islami ishte një gënjeshër, libri i shenjtë Kurani ‘ helm’, ndërsa profeti Muhammed mashtrues.

  Pasi braktisi politikën, ai u rikthye me një shkrim kritik mbi Islamin, ndërsa të hënën njoftoi konvertimin e tij në mysliman.

  “Gjatë asaj shkrese kam hasur me gjëra që tronditën vizionin tim për Islamin,” tha ai në një program radiofonik holandez.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...