More

  Kombëtarja merr pikën e artë, shpërthen festa në Tiranë

  Shqipëria është kualifikuar matematikisht në Euro 2024. Ky barazim i sotmi është padyshim një fitore për të gjithë tifozat kuq e zi, të cilët kanë krijuar një atmosferë fantastike në kryeqytet.

  Përveç tifozëve shqiptarë, në sheshin “Skënderbej” janë ndeshur dhe shumë turistë të huaj të cilët shprehen mëse entuziastë për vizitën e tyre në Shqipëri.

  “Lojtarët dhanë shpirtin, fitore e merituar”, tha një prej tifozëve për Klan News.

  “Erdha nga Parisi në Tiranë për të ndjekur ndeshjen. Kemi gjetur këtë atmosferë, është shumë qejf këtu. Njerëz shumë të gëzuar”, shprehet një turist.

  Sipas informacioneve kanë qenë të pranishëm në stadiumin e Moldavisë të paktën 1 mijë tifozë shqiptarë./tvklan.al

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads