More

  Kekenovski: Ali Ahmeti është kryeministri i vërtetë nën hije, të tjerët janë vetëm bajraktarë

  “Është për tu ardhur keq por është e vërtetë. Nga mesi i vitit 2008 e gjer më sot (me siguri edhe në të ardhmen), BDI është partia e cila dikton gjithë politikën në Republikën e Maqedonisë, ndërsa Ali Ahmeti është kryeministri i vërtetë nën hije. LSDM dhe VMRO-DPMNE dhe liderët e tyre dhe kryeministrat janë vetëm bajraktarë të thjeshtë dhe paraderë të cilët gjithnjë kanë pritur dhe kanë lutur Ahmetin për pajtim. Na pëlqen kjo apo jo, kjo është e vërteta. Përgjegjësia është në udhëheqësitë e dy partive politike të cilat etiketohen si maqedonase”, shkruajti Jove Kekenovski në Fb profilin e tij.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Këto janë emrat e drejtorëve nga Alternativa

  Menu KërkAlternativa nga Koalicioni VLEN tanimë i kanë caktuar emrat e kandidatëve për sekretar shtetëror, drejtorë dhe zëvendësdrejtor, që pritet...

  Ali Ahmeti mbledh sot në Gostivar strukturat e BDI-së për mbledhjen e përgjithshme

  Bashkimi Demokratik për Integrim sot në Gostivar do të zhvillojë mbledhjen e përgjithshme. Mbledhja organizohet me kërkesë të kreut të...

  Në vendkalimin kufitar Tabanoc rritet fluksi i hyrje-daljeve në RMV

  Në vendkalimin kufitar “Tabanoc” ka rritje të fluksit të hyrje-daljeve nga vendi. Në vendkalimet tjera kufitare nga Maqedonia e Veriut...

  Taravari vizitoi familjen e foshnjës së dhunuar nga Saraji: Dhunuesit do të dënohen!

  Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, ka vizituar këtë mbrëmje familjarët e foshnjës 3 muajshe për të cilën u raportua...