More

  Kapen 85 kilogramëve drogë, aksion i përbashkët me policinë greke

  Me datë 15.11.2023 nga ana e Sektorit të Policisë Kriminale, Sektorit kundër drogave të paligjshme, armëve dhe substancave të rrezikshme, Qendra Rajonale Lindore dhe SPB Strumica në një aksion të koordinuar me Shërbimin Kundër Drogave nga qyteti i Kilkisit, Greqi, është penguar transportimi i 85 kilogramëve marijuanë, ndërsa në Republikën e Maqedonisë së Veriut janë arrestuar katër persona, kurse në Republikën e Greqisë është shpallur kërkimi një shtetas grek.
  Më saktësisht, më datë 15.11.2023, në orët e para të mëngjesit, punonjësit e policisë kanë pikasur disa persona me traktor dhe një person me motor në malin e Belasicës, duke u nisur drejt kufirit shtetëror mes dy vendeve. Me dyshimin se personat me traktor kryejnë veprimtari të paligjshme, përkatësisht transport të lëndëve narkotike, menjëherë është njoftuar Departamenti i Policisë Kriminale, Sektori për Trafikimin e Paligjshëm të Drogave, Armëve dhe Lëndëve të Rrezikshme, i cili ka kontaktuar shërbimin kompetent në Republikën e Greqisë.
  Ku si rezultat i aktiviteteve të përbashkëta të koordinuara mes shërbimeve maqedonase dhe greke në territorin e Greqisë, rreth orës 13:00, pas masave të marra nga shërbimet policore nga Kilkis, është lokalizuar një automjet pasagjerësh me targa greke, në i cili pas ekzaminimit nga punonjësit e policisë nga Greqia gjeti dhe sekuestroi 54 pako najloni me gjithsej 85 kilogramë kanabis.
  Njëkohësisht janë ndërmarrë masa nga ana e zyrtarëve policorë nga SPB Strumicë dhe pas konstatimit të personave të cilët janë përfshirë në transportin e përmendur të marihuanës, janë arrestuar personat e mëposhtëm: M.R (34) nga Strumica, S.R. (29) nga Strumica, G.H. (33) nga Strumica dhe J.I. (38) nga Strumica.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Tiranë, namazi i Kurban Bajramit falet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

  Besimtarët muslimanë në Shqipëri kanë falur namazin e Kurban Bajramit, duke u mbledhur në xhamitë dhe sheshet e vendit. Programi...

  Gol Shqipëria, Nedim Bajrami bombardon portën e Italisë

  Shqipëria në avantazh 0-1 ndaj Italisë me super golin e shënuar nga Nedim Bajrami. /tvklan.mk

  Ziadin Sela në Dortmund, në përkrahje të Kombëtares Shqiptare

  Pak para fillimit të ndeshjes Shqipëri-Itali, lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka publikuar një fotografi dhe ka...

  Kreu i BFI-së, Shaqir Fetahu uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

  dhe vepron ka obligim të ngritjes së punës së tij, zhvillimit të vendit të tij, për të ngritur një...