More

  Kandidatët për Sarajin, optimistë për rezultatin zgjedhor

  Katër kandidatët për kryetarë të Komunës së Sarajit kanë shpalosur në një debat për Medial.mk, programet e tyre për zgjedhjet lokale të 15 tetorit.

  Kandidati i BDI për Komunën e Sarajit Blerim Bexheti, është shpreh optimistë se BDI do të korrë fitore që në rrethin e parë dhe se përkrahja nga qytetarët për të është e pakontestueshme.

  Ndërsa, kandidati i Lëvizjes Besa për Komunën e Sarajit Bashkim Bakiu, nuk ka dashtë të futet në përllogaritje, por është shpreh se në Saraj ka ardhur koha e ndryshimeve, dhe kjo frymë po ndihet gjithandej.

  Nga ana tjetër kandidati i partisë Aleanca për Shqiptarët Ekrem Alija, ka pohuar se subjekti i tij politik për herë të parë paraqitet në zgjedhje lokale, por dëshirat dhe aspiratat e partisë së tij janë kalim në raundin e dytë.

  Kurse, kandidati i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) Sefedin Aliu, është shpreh optimistë se subjekti i tij politik, si synim ka përsëritjen e rezultatit në zgjedhjet e kaluara lokale, kur PDSH u radhitë subjekti i dytë politik pas BDI-së, por kërkon që në rrethin e dytë të korrë fitore.

  Të përmendin se në zgjedhjet e kaluara lokale të vitit 2013, kandidati i BDI-së Bekim Murati mblodhi gjithsej 8.888 vota, ndërsa ai i PDSH-së Azbi Nuredini kishte grumbulluar 6.387 vota. Por në këto zgjedhje do të jetë edhe pjesëmarrja e Lëvizjes BESA dhe e Aleancës për Shqiptarët të cilët për herë të parë do të dalin në mejdan lokal.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Pamje shqetësuese: Momenti me VIDEO kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë

  Tre persona kanë mbetur të plagosur pas një përleshjeje në Pejë. Lajmin për gazetën online Reporteri.net e ka konfirmuar edhe...

  Fitore e Frontit Europian në zonën 5, konfirmohet deputeti nr.

  Pas rivotimit të ditës së sotme në Njesinë Zgjedhore 5 dhe 6 Fronti Europian mesa duket ka ruajtur mandatin...

  Dimitar Kovaçevski jep dorëheqje nga funksioni kryetar i LSDM-së

  Dimitar Kovaçevski zyrtarisht konfirmoi dorëheqjen nga pozita e kryetarit të LSDM-së, të cilën e shpalli më 8 maj, si...

  KSHZ: 45.88% është dalja deri në orën 17:00 në vendvotimet ku ka rivotim

  Deri në orën 17:00, nga gjithsej 4.514 votues të regjistruar në shtatë vendvotime, kanë votuar 2.071 ose 45,88 për...