More

  “K.A Liria ” me 7 vende të para në garat individuale për Junior

  Këtë të Shtunë në arenën Telekom në Shkup janë mbajtur garat individuale për Junior të organizuara nga federata e Atletikës së Maqedonisë. Në këto gara K.A Liria arriti ti fitojë 7 vende të para dhe 3 vende te dyta.

  Seriali i triumfeve të K.A Liria qoftë në garat kolektive, qoftë në ato individuale, vazhdon mëtutje dhe vazhdimisht është duke shënuar rritje.

  Nga arritjet e rezultateve të sotshme vlen të ceket kualifikimi i atletëve Ali Shabani, Besiana Mustafa dhe Anesa Hajdari në kampionatin Evropian i cili do të mbahet në Maltë.

  Rezultate janë si vijojnë :

  Ali Shabani doli i pari në 100 m,

  Guxim Selmani triumfoi në 400 m,

  Lis Kadriu në 110 m me pengesa e mbylli garën me kohën më të shpejtë,

  ndërsa Berkan Emini ishte pa konkurrencë në 1500 m.

  Tek femrat Besiana Mustafa fitoi vendin e parë në kërcim së gjati,

  Anesa Hajdari doli e para në 400 m,

  teksa në 3000 m Hajrije Aziri arriti ta mbyll garën e para.

  Rezultate të mira shënuan edhe Emona Kadriu e cila në disiplinën 800 m siguroi vendin e dytë,

  Irma Hajdari në 1500 m doli e dyta,

  ndërsa Albina Haziri u pozicionua e dyta në 3000 m.

  Trajnerët e klubit Orhan Ismani, Besart Beluli dhe Rrahman Alija u shprehën shumë të kënaqur nga arritjet e atletëve.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Bitcoini rritet me 40 për qind në vitin 2024

  Bitcoin mbyll javën me 62.8 mijë dollarë për njësi, duke vijuar trendin rritës në bursë. Monedha më e madhe...

  Sela: Jam i mendimit që të shkojmë vetë në zgjedhje

  Ziadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin “Analiza 24” ka thënë se Taravari gjatë debateve i ka pranuar...

  Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

  Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në seancën e sotme të 84-të miratoi Regjistrin e transmetuesve, mediave të shkruara dhe...

  Shkup, 51% e të rinjve, pre e dhunës kibernetike

  Pavarësisht njohurive rreth digjitalizimit, të rinjtë shpesh herë janë cak i sulmeve kibernetike. Në një anketë të realizuar në tre...