More

  Ja emrat e kandidatëve të BDI-së për zv/ministra

  BDI ka bërë të ditur emrat e kandidatëve për zv/ministra të BDI -së në qeverinë e re. Kjo është zbardhur nga ana e zv/kryeministrit për eurointegrime Bujar Osmani, njëherësh zëdhënës i BDI-së, përmes postimit në Facebook.

  Ja emrat e kandidatëve:

  Zv/ministër i punëve të Brendshme – D-r. Agim Nuhiu
  Zv/ministër i Mbrojtjes – Bekim Maksuti
  Zv/ministër i Arsimit – D-r. Visar Ganiu
  Zv/ministre e Financave – D-r. Shyrete Elezi

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  27 prilli/ Drejtori i VMRO-së ua pezulloi dënimet disa të dënuarve

  U.d. drejtor i Drejtorisë për Ekzekutimin e Sanskioneve, Aleksandar Pandov, pezullon nga dënimi disa nga të dënuarit për rastin...

  Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës, i Shërbimeve të Ujit dhe i Shërbimeve të Menaxhimit me Mbeturinat Komunale i Republikës së...

  LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

  Shpenzimet minimale të një familjeje në korrik kanë qenë 60.570 denarë dhe në krahasim me qershorin janë rritur për...

  Aktivë shtatë zjarre, në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 zjarre në ambient të hapur

  Shkup, 22 korrik – Qendra për menaxhim me kriza në mëngjes njoftoi se në 24 orët e fundit ka...