More

  Interi “thyen” mbrojtjen e Atleticos, fluturon drejt Madridit me përparësi

  Interi e ka mposhtur Atletico Madridin me rezultat 1-0, në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve.

  Pjesa e parë u mbyllë zbehtë me shumë pak raste të krijuara nga dy anët.

  Megjithatë, pjesa e dytë ishte komplet ndryshe, me Marko Arnautoviqin i cili humbi një rast ideal për të shënuar.

  Ndonëse, Arnautoviq u tregua i saktë në minutën e 79’, për t’ia dhënë epërsinë zikaltërve.

  Atletico u mundua me Alvaro Moratën që të gjejë golin e barazimit, por që mungoi konkretizimi i rasteve. Kështu Interi do të ketë epërsinë prej një goli nga ndeshja e parë.

  Përndryshe, ndeshja kthyese do të luhet me datën 13 mars, duke filluar nga ora 21:00. /Klankosova.tv.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Bujar Osmanii
  - Marketing -Bujar Osmanii

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Bujar Osmanii
  spot_img

  Të fundit

  Pas 11 vitesh ndalet Bayern Mynihu, Granit Xhaka dhe Leverkuzen për herë të parë në histori shpallen kampion

  Bayer Leverkuseni ka shkruar historinë, duke fituar titullin e parë kampion në Bundesligë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e...

  Presidentin e zgjedh Kuvendi/ Grubi: Kusht për votat e BDI-së në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale!

  Presidenti I vendit, në të ardhmen të zgjidhet në Kuvend. Ky është kushti, që në rrethin e dytë, votat...

  Ekskluzive: Në Kroaci arrestohet Goran Grujevski, ish-Kryeshefi i Drejtorisë së Pestë – “bosi” i përgjimeve të jashtëligjshme!

  Më 13.04.2024, të shtunën, në Zagreb është arrestuar Goran Grujevski i lindur më 13.10.1966, shtetas i RMV-së, kundër të...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Shkupi pritet të përjetojë një ndryshim dramatik të motit këtë javë, me temperatura që do të variojnë ndjeshëm. Fillimisht,...