More

  Hirmin Duraku nga Rashçja emërohet drejtori i parë shqipëtar në Sh.M.M.Q.Sh “ Pançe Karagjozov”

  Hirmin Duraku emërohet drejtor i Shkollës së mesme të Mjekësisë në Shkup, “Pançe Karagjozov”, për herë të parë në historinë e kësaj shkolle emërohet në krye të detyrës një shqiptar, Hirmin Duraku këtë lajm personalisht e konfirmoi për televizionin Klan Maqedoni.

  Hirmin Duraku vjen nga vendbanimi Rashçe e komunës së Sarajit është Magjistër i Biologjisë dhe ka përvoj pune 20 vjeçare si profesor në shkolla të ndryshme.

  Shkolla “Pançe Karagjozov” ka të bëjë me drejtime shëndetësore: infermieri (motër medicinale), motër gjinekologjike – akusherike, teknik i fizioterapisë, teknik dhëmbësh, teknik i farmacisë dhe teknik laborant, ku ka 75 paralele me afro 2500 nxënës.

  Duraku më herët ka ligjeru lëndën e biologjisë dhe ka ushtruar detyrën e ndihmës drejtorit në po të njejtën shkollë.

  Shkolla e mesme e Mjekësisë “Pançe Karagjozov” menaxhohet në kuadër të Qytetit të Shkupit dhe ky vendim vjen me urdhër të kryetarit të Qytetit të Shkupit, Danela Arsovska. /KlanMacedonia/

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads