More

  Hapet fakulteti i albanofobisë në Universitetin “Krili dhe Metodi” në Shkup

  Është hapur një degë e re studimesh në Universitetin “Kirili dhe Metodi” të Shkupit. Dega e re do të përmbaj një katedër të zgjeruar profesorësh dhe veprimtarësh me përvojë në lëmine e “Albanofobisë”.

  Në këtë fakultet do të mësohen teoria e albanofobisë e kombinuar me praktik në teren, e gjithë kjo, për të nxjerr kuadro të shëndosha dhe cilësore. Pritet kjo katedër të akreditohet edhe nga institucione relevante ndërkombëtare dhe të krijoj bashkëpunim me Universitetet rajonale të Serbisë dhe Greqisë. Kjo kuadro do të angazhoj edhe profesor dhe praktikues të albanofobisë nga protestat për “Maqedoni të Përbashkët”.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...