More

  Hajrullahi: Po hetohet kush përgjoi drejtësinë

  Kohë më parë u publikua skandali me përgjimet në prokurori dhe gjykata, kompetentët thanë se kanë nisur hetimet, por opinionit nuk i janë dhënë më shumë detaje për këtë skandal. Mustafa Hajrullahi nga Prokuroria e lartë publike thotë se lidhur me këtë çështje janë marrë në pyetjen disa persona, përfshi edhe ish kryeprokurorin.

  Këtë temë e trajton intervista e sontme javore në TVM-2 që do të emetohet menjëherë pas edicionit informativ.

  “Ende nuk ka përfunduar ekspertiza dhe në bazë të njohurive që kam deri në këto momente janë marr në pyetje disa persona të cilat kanë qenë të kyçur në implementimin, instalimin e qendrës fikse në objektin e prokurorisë dhe çfarë do të dale nga ajo koha do të dëshmoi. Po në këtë drejtim në cilësinë e dëshmitarit është marr në pyetje edhe ish kryeprokurori, në kohën kur e tij kur është instaluar sistemi i qendrës fikse. Telefonat e qendrës fikse nuk janë në përdorim prej momentit kur është publikuar skandalin e përgjimeve.

  Secili prokurorë që ka vendosur në bazë të Kodit Penal dhe në bazë të procedurës penale nuk ka përse të frikësohet të përdorin telefonat, ndërsa jam i sigurt se secili prokuror nga gjitha prokuroritë kanë vepruar për kualifikimet ose vendimet marr duka pasur parasysh ligjin për procedurë penale dhe Kodin penal”, tha Mustafa Hajrullahi, shef i Prokurorisë së lartë publike-Shkup.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...