More

  ‘Gryka e Dervenit’ në Manastir

  Me rastin e shënimit të 109 vjetorit të Alfabetit të gjuhës shqipe, bjeshkatarë nga të gjitha trojet shqiptare Shkupi,Tetova, Kosova dhe Shqipëria organizuan ngjitje deri në majen më të lartë të malit Pelister në lmd 2601m , njofton derveni.info .

  Bjeshkatarët gjithashtu vizituan edhe Muzeun e Alfabetit ne Manastir.

  Pjesmarrës në këtë event ishin edhe bjeshkatarë nga komuna e Sarajit anëtar të Shoqatës Malore ‘GRYKA E DERVENIT’/derveni.info

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...