More

  ‘Gryka e Dervenit’ në Manastir

  Me rastin e shënimit të 109 vjetorit të Alfabetit të gjuhës shqipe, bjeshkatarë nga të gjitha trojet shqiptare Shkupi,Tetova, Kosova dhe Shqipëria organizuan ngjitje deri në majen më të lartë të malit Pelister në lmd 2601m , njofton derveni.info .

  Bjeshkatarët gjithashtu vizituan edhe Muzeun e Alfabetit ne Manastir.

  Pjesmarrës në këtë event ishin edhe bjeshkatarë nga komuna e Sarajit anëtar të Shoqatës Malore ‘GRYKA E DERVENIT’/derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sot regjim i posaçëm i komunikacionit për shkak të Maratonës së Shkupit

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton opinionin se sot duke filluar nga ora 08:00, për shkak të mbajtjes së...

  Sulm terrorist në Ankara: Të plagosur dy policë

  Ministri i Brendshëm turk Ali Yerlikaya tha se dy terroristë, të cilët erdhën me një automjet të vogël para...

  Shkup: Theret për vdekje një 35-vjeçar dhe i vihet flaka banesës ku qëndronte

  Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar për një rast të rëndë që ka ndodhur në Shkup, më datë...

  Parashikimi i motit për sot në Maqedoni,

  Me diell më pak dhe kryesisht në pjesët veriore me vranësira mesatare.Temperatura minimale do të jetë në interval prej...
  WordPress Ads