More

  Gjykatësi Osman Shabani pretendon “timonin” e Gjykatës Themelore Penale

  Agjencia e Lajmeve Zhurnal mëson se Gjykatësi Osman Shabani, është njëri nga pretendetet kryesor për postin e të partit të Gjykatës Themelore Penale – Shkup.

  Burime të sigurta për Zhurnal bëjnë të ditur se Shabani për momentin gjyqëtar si një kuadër profesional i plotëson të gjitha kushtet për të marrë këtë detyrë dhe me këtë të fillohet të plotësohet edhe vakumi i krujuar i mungesës së kuadrit shqiptar në poste udhëheqëse në gjyësor dhe në përgjithësi në jurispodencës.

  Përndryshe Osman Shabani është gjyqëtar profesional, ka mbi 7 vite përvojë pune si gjyqëtar, midis tyre katër vite si gjykatës hetues në Gjyqin Themelor Shkupi, dy vite ka punuar si gjykatës për kundërvajtje dhe tanimë po konkuron për të parin e Gjykatës Themelore Penale si profesionist i dëshmuar.

  Zhurnal mëson se në këtë garë kundërkandidatë të Shabanit për të parin e Gjykatës Themelore Penale janë edhe Ivan Xholev, Gjoko Ristov, Olja Ristova, Verka Petrovska, Ivica Stefanovski dhe ish-kryetari Vladimir Pançevski.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...