More

  Gazetari Tanallari për pak ministër në Qeverinë Rama

  Në kuadër të përcaktimit për të hapur qeverinë për kuadro nga të gjitha trojet shqiptare, në listën e kryeministrit Edi Rama, ka qenë edhe një gazetar nga Shkupi. Burime pranë qeverisë shqiptare thonë se bëhet fjalë për gazetarin e programit në gjuhën shqipe pranë Radiotelevizionit shtetëror të Maqedonisë, Afrim Tanallari. Ai vjen nga Shkupi, kurse ka qenë kandidat serioz për të marrë një post ministror në qeverinë e riformatuar shqiptare.

  Ende nuk është e qartë pse Tanallari ka dalë jashtë kombinimit në moment të fundit, mirëpo lidhjet e tij me kryeministrin Rama edhe më tutje mbeten mjaft të afërta, sikurse edhe deri më tani./Koha

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...