More

  Gazetari Tanallari për pak ministër në Qeverinë Rama

  Në kuadër të përcaktimit për të hapur qeverinë për kuadro nga të gjitha trojet shqiptare, në listën e kryeministrit Edi Rama, ka qenë edhe një gazetar nga Shkupi. Burime pranë qeverisë shqiptare thonë se bëhet fjalë për gazetarin e programit në gjuhën shqipe pranë Radiotelevizionit shtetëror të Maqedonisë, Afrim Tanallari. Ai vjen nga Shkupi, kurse ka qenë kandidat serioz për të marrë një post ministror në qeverinë e riformatuar shqiptare.

  Ende nuk është e qartë pse Tanallari ka dalë jashtë kombinimit në moment të fundit, mirëpo lidhjet e tij me kryeministrin Rama edhe më tutje mbeten mjaft të afërta, sikurse edhe deri më tani./Koha

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Këto janë emrat e drejtorëve nga Alternativa

  Menu KërkAlternativa nga Koalicioni VLEN tanimë i kanë caktuar emrat e kandidatëve për sekretar shtetëror, drejtorë dhe zëvendësdrejtor, që pritet...

  Ali Ahmeti mbledh sot në Gostivar strukturat e BDI-së për mbledhjen e përgjithshme

  Bashkimi Demokratik për Integrim sot në Gostivar do të zhvillojë mbledhjen e përgjithshme. Mbledhja organizohet me kërkesë të kreut të...

  Në vendkalimin kufitar Tabanoc rritet fluksi i hyrje-daljeve në RMV

  Në vendkalimin kufitar “Tabanoc” ka rritje të fluksit të hyrje-daljeve nga vendi. Në vendkalimet tjera kufitare nga Maqedonia e Veriut...

  Taravari vizitoi familjen e foshnjës së dhunuar nga Saraji: Dhunuesit do të dënohen!

  Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari, ka vizituar këtë mbrëmje familjarët e foshnjës 3 muajshe për të cilën u raportua...