More

  Fondacioni ALBIZ publikon rezultatet e konkurseve për ndarje të bursave për studentë për vitin akademik 2018/19, 40 bursa të suksesit si dhe 135 bursa sociale

  Fondacioni ALBIZ  publikon rezultatet e konkurseve për ndarje të bursave për studentë për vitin akademik 2018/2019, ku do të ndahen 40 bursa të suksesit si dhe 135 bursa sociale për studentë.

  Pas shqyrtimit të gjitha aplikimeve Fondacioni ALBIZ i informon të gjithë studentët se në konkursin bursa të suksesit kanë fituar studentët e renditur  nga numri rendor  1 deri 40. Ndërsa në konkursin bursa sociale kanë fituar studentët e renditur nga numri rendor  1 deri 135.

  Kandidatët të cilët kanë fituar të drejtën e bursës që nga dita e shpalljes të rezultateve duhet të hapin xhirollogari në Halkbank.

  Fituesit do të njoftohen nga Fondacioni ALBIZ rreth ditës dhe kohës së nënshkrimit të marrëveshjes.

  Studentët me vete në ditën e nënshkrimit të marrëveshjes duhet ti kenë këto dokumente:

  1. Dokument identifikimi
  2. Kopje të xhirollogarisë nga Halkbank
  3. Fituesit duhet të jenë prezent në datën në të cilën janë përcaktuar për nënshkrimin e marrëveshjes, në të kundërtën humbin të drejtën e bursës.

  SQARIM!

  Studentët të cilët do të fitojnë bursë nga ndonjë institucion tjetër, do t’ju merret e drejta e bursës nga Fondacioni ALBIZ siç është paralajmëruar në konkurs.

  SQARIM!

  Kandidatët e kualifikuar si “Dokumentet nuk janë të kompletuara” nënkupton kandidatët që:

  • Nuk kanë kompletuar dokumentet e nevojshme për aplikim;
  • Janë fitues të bursës nga ndonjë institucion tjetër;
  • Vëllai ose motra është fituese e bursës nga Fondacioni Albiz;    

  Për listën e fituesve në konkursin bursa të suksesit klikoni këtu

  Për listën e fituesve në konkursin bursa sociale klikoni këtu

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden...

  Ahmeti takon zv/ministren e Jashtme greke, Papadopoulo

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka takuar Zëvendës ministren e Punëve të Jashtme të Greqisë, znj....

  Shqipëria drejt rekordit, 50 mijë kuqezi lënë pa bileta italianët në sfidën e parë

  Burimet për ESPN bëjnë të ditur se në stadium do të jenë mbi 50,000 tifozë shqiptarë, kontigjenti më i madh udhëtues i çdo...

  BFI me njoftim: Ja kur falet namazi i Kurban Bajramit në RMV

  Bashkësia Fetare Islame ka kumtuar kohën e faljes së Kurban Bajramit. Festa e cila shënohet më 16 qershor 2024, të...