More

  Fondacioni Albiz me rastin e muajit të madhërishëm të Ramazanit shpërndau mbi 180 pako ushqimore

  Fondacioni Albiz me rastin e muajit të madhërishëm të Ramazanit shpërndau mbi 180 pako ushqimore për familjet me status të rënd social në kuadër të projektit “Pako ushqimore – Ramazani 2017”.

   

  Muaji i Ramazanit është muaj i sakrificës ku më së shumtë paraqitet nevoja për ndihmë në rrethin ku veprojmë. Andaj edhe Fondacioni Albiz nëpërmjet këtij projekti synon sensibilizim dhe solidaritet me kategoritë e veçanta në shoqëri.

   

  Pakot ushqimore janë përbë me artikuj ushqimor që plotësojnë nevojat elementare të një familje. Shpërndarja e tyre është bërë në mënyrë të organizuar nga ana e Fondacionit Albiz si dhe me ndihmën e bashkëpunëtorëve dhe aktivistëve.

   

  Ky projekt është pjesë e platformës socio-humanitare me anë të së cilës Fondacioni Albiz vazhdimisht është në përkrahje të familjeve në nevojë.

   

  Me këtë rast Fondacioni Albiz shpreh mirënjohjen e thellë tek të gjithë donatorët për solidaritetin e shprehur.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...