More

  Firmoset marveshja mes Ministrisë së Arsimit dhe Komunës së Sarajit për ndërimin e çatisë së shkollës fillore në Kondovë

  Me 22.01.2019 u firmos marveshja mes Komunës së Sarajit dhe Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës për fillimin e punimeve , respektivisht ndrimit të çatisë së shkollës fillore “ Bajram Shabani” në Kondovë , njofton derveni.info.

  “Shpresojmë që nuk do të ndalemi këtu , jemi të vendosur për kushte të mira në shkollë por mbi të gjitha për arsim cilësor dhe nxënës tësukseshëm.Falemenderojmë komunën edhe për ndrimin e dritareve për sallën e sportit në shkollën tonë” , theksoi drejtori i shkollës Mensur Jakupi./derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Taravari dhe Sela vizituan Sarajin

  Sonte në Saraj Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari dhe ish-kryetari Ziadin Sela takuan strukturat e partisë të...

  Drejtori i ri i NP “Rrugë dhe Rrugica” inspektoi punët në teren

  Kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danela Arsovska dhe drejtori i NP “Rrugë dhe Rrugica”, Said Said, inspektuan fazën përfundimtare...

  Fondacioni “ALBIZ” ndërtoi kopshtin për fëmijë në Radushë

  Sot për herë të parë u ndërtua këndi i lojërave inkluziv për fëmijët me nevoja të posaçme në shkollën...

  Shqiptohen 164 gjoba në Shkup

  MPB njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit ka regjistruar gjithsejë 164 gjoba për shkelje të...
  WordPress Ads