More

  Fillon rrikonstruimi I tërësishëm I rrugës në Gllumovë

  Sot Qyteti I Shkupit , në bashkëpunim me NP” Rrugët e Maqedonisë” kanë filluar rrikonstruimin e tërësishëm të rrugës kryesore në vendbanimin Gllumovë ,  ku do të investohet në asfaltimin e rrugës dhe do të ketë edhe dy kursi për këmbësorët.

  Bëhet fjalë, për rrugën që është në gjatësi prej një kilometër, ndërsa vlera e investimit është rethw 200 mijë euro. Kjo, rrugë përpos që është në shfrytëzim të banorëve, e njëjta shfrytëzohet edhe nga vizitorët të cilët shkojnë në Kanjonin “Matka”.

  Prezent në këtë ngjarje ishin Kryetari i Qytetit të Shkupit Koce Trajanovski dhe Kryetari i Komunës së Sarajit Bekim Murati.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...