More

  Fillon pastrimi i rrugës Saraj-Bojanë

  Komuna e Sarajit ka ndërmarr një nismë për pastrimin e rrugës  kryesore dhe mirëmbajtje duke filluar nga Saraji deri në Bojanë.

  Punëtorët kanë filluar në pastrimin  rrugës  duke  hequr pengesat anësore – pastrimi i therrave dhe kaçubave që pengojnë qarkullimin në komunikacion.

  Pastrimi dhe mirëmbajtja e rrugëve kryesore, nga Komuna e Sarajit do të bëhet në çdoherë.

  Tani ka filluar të pastrohet rruga 402 që njihet si rruga Saraj-Bojanë, me mbarimin e kësaj do të fillohet rruga tjetër 403, që njihet si rruga kryesore Kondovë-Radushë dhe Kondovë-Rashçe.

  Punime dhe aktivitete të tilla, do të jenë më të shpeshta nga Komuna e Sarajit, në sezonën pranverore.

  Këto nisma ndermirën, si nevojë e komunikacionit që zhvillohet në këto dy rrugë që janë shumë frekuentuese nga banorët e Sarajit.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Nënshkrimet për President / Deri më tani 13 kandidatë për President

  Edhe sot vijon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët e nomuniar për president për zgjedhjet rrethi i parë...

  Gjuha kërcënuese e Petar Bogojeski, kryetar i partisë “Koncepti maqedonas”, e kërcënon Ali Ahmetin me jetë

  Petar Bogojeski, kryetar i patisë “Koncepti maqedonas” përmes një video postuar në rrjetet sociale ka kërcënuar kryetarin e BDI...

  Rustemi: Ndërtojmë pjesën e rrugës së Arbërit, lidhim Kërçovën me Dibrën dhe Republikën e Shqipërisë

  Kryeministri Talat Xhaferi dhe drejtori i NP Rrugët Shtetërore, Ejup Rustemi sot kanë inspektuar punimet që zhvillohen për ndërtimin...

  Një termet është ndje në Strugë, por epiqendra e tij ishte në Shqipëri

  Një tërmet me intensitet tre gradë sipas shkallës makrosizmike europiane është ndjerë sot në orën 11:00 në pjesën jugperëndimore...