More

  Festivali i rrushit, mbi 5000 të pranishëm

  Festivali i Rrushit të Bojanës arriti të grumbullojë gazetarë e politikan, biznesmen e ambasadorë në një vend. Duket që njerëzit tanimë parapëlqejnë takimet spontane dhe të natyrshme. I tillë ishte Festivali dhe Bojana, plot fytyra të qeshura, plot dashuri dhe mikpritje, plot ngjya e plot rrush, plotë peta, prodhime vendore e komerciale, duke e rrumbullaksuar kështu këtë aktivitet të bukur që po bëhet më masovik nga viti në vit.

  Të pranishëm ishim edhe dy përfaqësues të korrit diplomatik, edhe ate ambasadori Francez dhe ai Hungarez. Në kafen përmbyllëse me ta pas festivalit, shprehën kënaqësinë dhe ndjenjën e bukur që kishin përjetuar në Festival!

  Rruga e vneshtarëve bojanas sa vin e hapet, ndërsa Bojana, promovohet si atraksion i turizmit rural, falë angazhimit të Institutit ZIP.

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...