More

  Enver Idrizi do të luaj film me Van Damme

  Sapo kishte nisur të jetonte dhe vepronte në Hollivud, ai ishte kthyer në Kosovë për tu ndihmuar ushtarëve të “UÇK”-së. Fjala është për Enver Idrizin, kampionin botëror në karate, personalitetin e madh shqiptar që na ka bërë me qindra herë krenarë, shkruan “Kosovarja”.

  E, megjithatë, kampioni po rikthehet sërish, tani në shesh-xhirim. Enver Idrizi është ftuar të luaj në një film të metrazhit të gjatë, ko-produksion turko-amerikan. Filmi trajton temën e islamofobisë dhe pikërisht titulli i tij është “Islamofobia”.

  Siç kuptojmë, ky projekt filmik do të përpiqet të ilustrojë më mirë islamofobinë e përhapur në vende të ndryshme të botës dhe faktin se myslimanët nuk janë terroristë.

  Enver Idrizi do të luaj rolin e një agjenti të CIA-së dhe siç merret vesh personazhi i tij është mjaftë i pranishëm e i rëndësishëm.

  Në këtë prodhim turko-amerikan janë të angazhuar emra të njohur të industrisë së filmit në Turqi, por edhe emra të njohur ndërkombëtarisht, siç është ylli i madh hollivudian, Van Damme.

  Disa skena të filmit me titull “Islamofobia” do të xhirohen së shpejti edhe në Kosovë e Shqipëri.

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...

  Osmani: Një takim i shkurtër por i ngrohtë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

  Ministri i Jashtëm Bujar Osmani është duke marrë pjesë në Forumin e Diplomacisë në Antalya të Turqisë. Në margjinat...

  Shkup, sanksionohen 154 shoferë

  MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme Sektori i Punëve të Brendshme Shkup ka vazhduar me kontrolle në zonën...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut. Pasdite dhe në orët e...