More

  Enver Idrizi do të luaj film me Van Damme

  Sapo kishte nisur të jetonte dhe vepronte në Hollivud, ai ishte kthyer në Kosovë për tu ndihmuar ushtarëve të “UÇK”-së. Fjala është për Enver Idrizin, kampionin botëror në karate, personalitetin e madh shqiptar që na ka bërë me qindra herë krenarë, shkruan “Kosovarja”.

  E, megjithatë, kampioni po rikthehet sërish, tani në shesh-xhirim. Enver Idrizi është ftuar të luaj në një film të metrazhit të gjatë, ko-produksion turko-amerikan. Filmi trajton temën e islamofobisë dhe pikërisht titulli i tij është “Islamofobia”.

  Siç kuptojmë, ky projekt filmik do të përpiqet të ilustrojë më mirë islamofobinë e përhapur në vende të ndryshme të botës dhe faktin se myslimanët nuk janë terroristë.

  Enver Idrizi do të luaj rolin e një agjenti të CIA-së dhe siç merret vesh personazhi i tij është mjaftë i pranishëm e i rëndësishëm.

  Në këtë prodhim turko-amerikan janë të angazhuar emra të njohur të industrisë së filmit në Turqi, por edhe emra të njohur ndërkombëtarisht, siç është ylli i madh hollivudian, Van Damme.

  Disa skena të filmit me titull “Islamofobia” do të xhirohen së shpejti edhe në Kosovë e Shqipëri.

   

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës, i Shërbimeve të Ujit dhe i Shërbimeve të Menaxhimit me Mbeturinat Komunale i Republikës së...

  LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

  Shpenzimet minimale të një familjeje në korrik kanë qenë 60.570 denarë dhe në krahasim me qershorin janë rritur për...

  Aktivë shtatë zjarre, në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 zjarre në ambient të hapur

  Shkup, 22 korrik – Qendra për menaxhim me kriza në mëngjes njoftoi se në 24 orët e fundit ka...

  Aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, tetë të lënduar

  Tetë persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot në kilometrin e 40-të...