More

  Enis Bardhi i shënon Anglisë, Maqedonia e Veriut mbyll pjesën e parë në epërsi

  Futbollisti shqiptar i reprezentacionit të Maqedonisë së Veriut, Enis Bardhi, ka shënuar kundër Anglisë në ndeshjen e cila po zhvillohet në Arenën “Todor Proeski” në Shkup.

  Kapiteni i Maqedonisë së Veriut mori përgjegjësinë të gjuaj penaltinë në minutën e 41-të. Gjuajtja e tij u prit nga portieri anglez Jordan Pickford, por gjithsesi shkupjani u tregua i gjindshëm dhe topin e kthyer e shndërroi në gol epërsie për nikoqirët.

  Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0 me golin e vetëm të Bardhit.

  - Marketing -Ajsel Medica

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  spot_img

  Të fundit

  Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

  Me kryeministrin e Kosovës kemi takime të rregullta, qoftë kur kemi qenë në opozitë, qoftë tash kur jemi në...

  Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

  Vendimi i Gjykatës Administrative dhe i KSHZ-së që të rivotohet në 6 vendvotime në Njësinë e pestë zgjedhore dhe...

  Liqeni i Ohrit ndër më të vjetërit në Evropë

  LIQENI I OHRIT NJË NGA MË TË VJETËR NË EUROPË Ohër, 18 maj – Liqeni i Ohrit ndodhet në kufirin malor...

  Pasdite takim i kryesisë së BDI-së

  Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka njoftuar se pasdite kryesia e partisë do të mbajë takim. Takimi, siç është paralajmëruar...