More

  Enis Bardhi i shënon Anglisë, Maqedonia e Veriut mbyll pjesën e parë në epërsi

  Futbollisti shqiptar i reprezentacionit të Maqedonisë së Veriut, Enis Bardhi, ka shënuar kundër Anglisë në ndeshjen e cila po zhvillohet në Arenën “Todor Proeski” në Shkup.

  Kapiteni i Maqedonisë së Veriut mori përgjegjësinë të gjuaj penaltinë në minutën e 41-të. Gjuajtja e tij u prit nga portieri anglez Jordan Pickford, por gjithsesi shkupjani u tregua i gjindshëm dhe topin e kthyer e shndërroi në gol epërsie për nikoqirët.

  Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0 me golin e vetëm të Bardhit.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  [quads id=5]

  [quads id=4]

  spot_img

  Të fundit

  Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

  Parlamenti i Danimarkës ka miratuar ligj që ndalon “sjelljen e papërshtatshme” ndaj librave fetarë. Ligji njihet gjerësisht në vend...

  Rrahje në burgun e Idrizovës

  Më datë 06.12.2023 në ora 16.00 në SPB Shkup, nga IEVP Burgu Idrizovë, është raportuar se më datë 05.12.2023...

  Vauçerë për vizitë të vendeve turistike në Maqedoni- masa e re për mbështetje të studentëve

  Masa e Ministrisë së Ekonomisë për vauçerët për mbështetje të turizmit vendor që ishte destinuar për punëtorët me të...

  Ziberi: Disa institucione kanë punësuar vetëm maqedonas, disa vetëm shqiptarë

  Avokati i popullit, Naser Ziberi,  duke prezantuar Raportit  për monitorimin e zbatimit të parimit për përfaqësimin e drejtë dhe...
  spot_img
  WordPress Ads