More

  (Ekskluzive) Sela: BESA kërkon kandidat konsesual në Komunat ku qëndron dobët me vota

  Lideri Aleancës për Shqiptarët Zijadin Sela, në një deklaratë dhënë për medial.mk, ka pohuar se nuk është aspak korrekte nga ana e Lëvizjes Besa, që të kërkon kandidat konsesual vetëm në Komunat ku ata qëndrojnë dobët me vota, por të njëjtën do të ishte mirë ta kërkojnë edhe në ato komuna, ku kanë shënuan rezultate të mira si psh: në Komunën e Çairit apo të Tetovës, njofton medial.mk.

  “Nuk e di pse Lëvizja Besa nuk ka kërkuar kandidat konsesual në Komunën e Çairit, apo të Tetovës ku kishin rezultate të mira. Nëse Besa kërkon kandidat konsesual të kemi në Tetovë dhe Çair, atëherë duhet të merret se propozimi i tyre qëndron dhe është qëllim mirë. Vet fakti që mundohen t’i ruajnë pozicionet e tyre politike edhe në ato komuna ku kanë humb, të kërkojnë kandidat konsesual, është deklaratë jo qëllim mirë, tendencioze, që ka për qëllim të luftojnë përmes konsualitetit një oponent të tyre politik, në rastin konkret Aleancën për Shqiptarët”, tha mes tjerash për medial.mk, lideri i Aleancës për Shqiptarët Zijadin Sela.

   

  - Marketing -Ajsel Medica
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing
  - Marketing -Marketing

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  - Marketing -Marketing
  spot_img

  Të fundit

  PRERJA E PALIGJSHME E DRUVE: “Masakrohet” Mali Sharr!

  Më tej, nga ky institucion sqarohet se vendi ku janë gjetur personat duke prerë dru quhet “Maja e Zezë”,...

  Në Shkup janë denuar 141 shoferë, 59 për tejkalim të shpejtësisë

  Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (03.02.2024) ka vazhduar me kontrolle në komunikacion. Në territorin...

  Opozita e bashkuar hapi sot Konventën promovuese të Taravarit për President

  Ashtu si dhe ishte njoftuar mbrëmjen e kësaj të shtune po zhvillohet Konventa promovuese e kandidatit për president nga...

  Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit. Falenderon dr. Ilir Hasanin për operacionin e suksesshëm

  Bejtulla Elezi, ka pasur një ndërhyrje shumë të veshtirê kirurgjike, për hekjen e copëzave të eksplozivit, të cilat...